arboportaal > Stoffencentrum > Wetgeving > Wetgeving R-Z > Risico-inschatting

Risico-inschatting

Het werken met gevaarlijke stoffen brengt risico’s met zich mee. Hoe groot dit risico is, hangt af van de hoogte van de blootstelling en van het effect van de gevaarlijke stoffen. Voor elke situatie waarin met gevaarlijke stoffen gewerkt wordt, moet in het kader van de risico-inventarisatie en -evaluatie dan ook een risico-inschatting worden gemaakt. Meer informatie over de RI&E.

Blootstelling

De hoogte van de blootstelling, het blootstellingsniveau, hangt af van diverse factoren, zoals de hoeveelheid stof die vrijkomt in de ruimte, de werkomstandigheden, de toegepaste beheersmaatregelen en de mogelijke blootstellingsroutes. U vindt hier meer informatie over het bepalen van het blootstellingsniveau.

Effect van de stof

Het effect is afhankelijk van de aard van de stof, van de blootstellingsroute, maar ook van persoonlijke kenmerken. Informatie over de mogelijke gezondheidseffecten kunt u vinden op de verpakking van producten of op de meegeleverde veiligheidsinformatiebladen. U vindt hier meer informatie over het effect van gevaarlijke stoffen.

Risico bepalen

Om te bepalen of blootstelling aan een gevaarlijke stof in een gegeven situatie een risico vormt, kunt u de resultaten van blootstellingsmetingen vergelijken met grenswaarden. Meer informatie over grenswaarden.

Een risico-inschatting kunt u ook maken door gebruik te maken van computermodellen, zoals de Stoffenmanager, de Praktijkrichtlijn Lasrook of een Duits computermodel voor de beoordeling van blootstelling aan dieselmotoremissie.

Voor advies kunt u terecht bij een arbodienst of bij gespecialiseerde adviesbureaus.

Document acties
 
Waardering bezoekers:
  •